Private class

Question 1: How much does it cost?
Answer 1:
For private courses with 1-8 people, the course price increase depending on the number of participants.

The prices for private courses are as follows
1 person costs 4 times the normal course price
2 persons: 3 times the normal course price
3 persons: 2.2 times the normal course price
4 persons: 1.7 times the normal course price
5 persons: 1.4 times the normal course price
6 persons: 1.2 times the normal course price
7 persons: 1 times the normal course price
8 persons: 0.9 times the normal course price

This is an absolute bargain for 8 people on weekdays, Monday to Thursday! For example, a 3.5-hour sushi roll course typically costs 130 francs per person on weekends.
So with 99 francs per person on weekdays, you benefit from more than a 20% discount.

Regular Price110 Fr.130 Fr.155 Fr.175 Fr.220 Fr.
1Pers.4X440 Fr.520 Fr.620 Fr.700 Fr.880 Fr.
2Pers.3X330 Fr.390 Fr.465 Fr.525 Fr.660 Fr.
3Pers.2.2X242 Fr.286 Fr.341 Fr.385 Fr.484 Fr.
4Pers.1.7X187 Fr.221 Fr.263.5 Fr.297.5 Fr.374 Fr.
5Pers.1.4X154 Fr.182 Fr.217 Fr.245 Fr.308 Fr.
6Pers.1.2X132 Fr.156 Fr.186 Fr.210 Fr.264 Fr.
7Pers.1X110 Fr.130 Fr.155 Fr.175 Fr.220 Fr.
8Pers.0.9X99 Fr.117 Fr.139.5 Fr.157.5 Fr.198 Fr.

Question 2: Can a course take place at our place or should we come to you in Winterthur?

Answer 2: Yes, you can do a course at your place and I can come to you.
Travel costs: 1,5 CHF per kilometer

Question 3:
Can I choose the dishes I want to cook?

Answer 3: Yes, you can choose one main dish, two side dishes, and one dessert from the list. Alternatively, you can choose three main dishes.

If you want a vegetarian or gluten-free meal, please don’t hesitate to contact me!